Keliaudami kemperiu būkite atviri

Keliaudami kemperiu būkite atviri. Jei pamatysite ką nors įdomaus, sustokite. Jei stovyklavietės kaimynas papasakos apie nuostabų žygį, kurį jis praleido prieš dieną, tai vertėtu ir Jums pasvarstyti apie viešnagės pratęsimą, bei gal būt išbandyti ta patį. Leiskite sau mėgautis laisve, kurią suteikia kemperis.

PLANUOKITE

Nors gali pasirodyti, kad kelionėje su kemperiu galite stovyklauti tiesiog bet kur (nes juk jūsų miegamasis yra ant ratų!) tačiau geriausia iš anksto pagalvoti kur planuojate įsikurti savo stovyklavietę. Keliaudami turėsite mažiau streso iš anksto žinodami, kur sustosite nakčiai.

Jei negalite numatyti tikslaus plano, pasižymėkite galimus maršruto sustojimo taškus. Kai turėsite šią informaciją, galėsite išnaudoti visą laiką važiavimui kelyje, o prireikus nakvynės pasirinksite tuo metu patogiausią vietą.

KELIONĖS DRAUGAI

Keliauk su tuo kas tau tikrai patinka. Nes visa kelionę reikės praleisti mažame name. Jei vykstate į šią kelionę su šeima, giminėm ar draugais, įsitikinkite, kad jums jie tikrai patinka. Jei jums iškyla konfliktu kartu leidžiant laika namuose, tikėtina, kad kils konfliktu ir kelyje.

SARAŠAS

Pasidomėkite, kas yra įtraukta į nuomą, bei susidarykite sąrašą, ko jums reikės kelionėje. Palyginkite juos, taip bus lengviau nuspręsti ko Jums dar trūksta.

Gavę kemperį, atidžiai jį apžiūrėkite. Įsitikinkite, kad viskas, ko tikėjotės čia yra.  Jei kažko Jums trūksta, nesidrovėkite paklausti. Gavę raktus, sutikrinkite sąrašą ir dar kartą įvertinkite savo poreikius, tada eikite į parduotuvę. Trumpas pasiruošimas prieš kelionę yra itin svarbus, nes nuvažiavę ne mažą kelią, galite suprasti, kad, pavyzdžiui, neturite vienkartiniu rankšluosčių miško viduryje, tai būtu tikrai ne tai, kaip įsivaizdavote pradėsiantys savo stovyklavimo kelionę.

Nepamirškite pagrindinių dalykų

Taip, jūs turite namą ant ratu. Bet ne, jūs nenorite gaišti savo atostogų laiko važinėdami aplink ir ieškodami, kur galėtumėte nusipirkti vyno kamščiatraukį ar skardinės atidarytuvą. Kad įsitikintumėte, jog turite viską, ko jums gali prireikti kelionėje, naudokite iš anksto pasiruošta daiktu sąrašą. Keletas patarimų ko gali prireikti: kūdikių servetėlės, geras peilis, pjaustymo lentelė, maisto dėžutės, maža šluota, oro gaiviklis, šampūnas, kremas nuo saulės. Įsigykite visas reikalingas priemones dar prieš kelionę, kad vėliau galėtumėte skirti visa dėmesį linksmybėms.

MAISTAS

Susiplanuokite kokius patiekalus gaminsite. Juk nenorite suprasti, kad 8val vakaro, po visos dienos kelyje, esate dar neval_is_disabledgę. Norėdami išvengti tuščio pilvo gurgimo ar per vakarienes tik sumuštiniu, prieš kelionę, šiek tiek pasiruoškite. Išsiaiškinkite, kiek Jums reikės patiekalų, ir nuspręskite, ką norite valgyti. Nepamirškite apgalvoti šaldytuvo ir šaldiklio dydžio, bei rinkitės patiekalus, kuriuos bus lengva pasigaminti, kaip pavyzdžiui: čili sriuba, kepinti daržovių griežinėliai, keptos bulves, kiaušinienė ar makaronai. Rinkitės konservuotas sriubas arba įsidėkite į kelionę namuose gaminto maisto, kurio užtektu bent keletui dienų.

Nereikia tiksliai planuoti, ką valgysite kiekvieną dieną, tačiau turėdami viską, ko reikia, būsite tikri, kad neisite miegoti alkani, o turėdami keletą pusryčių variantų, galėsite atsibusti galvodami apie naujos dienos nuotykius.

Prieš kelionę nueikite apsipirkti su sąrašu į maisto prekių parduotuvę. Žinoma, kelionės metu bus parduotuvių, tačiau jei važiuosite po parkus, muziejus ar paplūdimius, gaišti laiko parduotuvėje nesinorės.

PAPILDOMI UŽKANDŽIAI

Važiuodami kemperiu, galite sau leisti nukeliauti į atokesnes vietas, o tai reiškia, kad greičiausiai nebus šalia didelio parduotuvių pasirinkimo. Tad pasirūpinkite tuo iš anksto, kad eidami į žygį per mišką nieko nepritrūktumėte. Prieš išeidami iš civilizacijos, pasiimkite papildomu užkandžių, pavyzdžiui, sumuštinių, sausainiu, vaisių. Rinkitės tokius produktus, kad būtu patogu pasiimti su savimi į žygius pėsčiomis, dviračiais ar pasivažinėjimą elektriniais paspirtukais. Nepamirškite skanėstų, kurių galite užsinorėti vėlyvą vakarą prie laužo.

APRANGA

Kemperyje Jūs turite nemažai vietos, bet pamastykite, ar tikrai reikia trijų maudymosi kostiumėlių ir keturių megztinių? Paimkite tik tai, kas iš tikrųjų pravers jūsų kelionėje. Taip pat nepamirškite pasiimti sportinės aprangos,  nevaržančios judesių.

Kur laikysite batus, kai būsite kemperyje, ta turėtumėte susiplanuoti iš anksto. Tikriausiai ėjote mišku, lipote per uolas ar vaikščiojote per smėlio kopas, todėl jie bus purvini. Jūs juk nenorite jausti smėlio savo lovoje. Tai padarykit sau paslauga, bei laikykite juos atokiau.

Aišku jų gali prireikti ir viduryje nakties ar iš pačio ryto, tai geriausia, kad jie turėtu savo vieta. Jūsų kemperis liks švarus ir Jūs būsite laimingi, kai lengvai rasite juos ryte.

Netvarka sukelia stresą. Todėl kelionės pradžioje suraskite vietą daiktam. Jei keliaujate su vaikais rekomenduojame, kiekvienam vaikui išskirti po lentyną, ten jie galės susidėti savo daiktus ir pasiimti tiek žaislų, kiek telpa į ja. Tai tegul būna tik jų erdvė, kurią jie patys prižiūrės. Jei lentyna yra pilna, o naujo žaisliuko labai norėsis reikės apsispręsti ką pasilikti, o ko atsisakyti.

KEMPINGAS

Nors su kemperiu turite daugiau laisvės, nei keliaujant su palapine, tačiau vis tiek svarbu gerai apgalvoti renkantis stovyklavietę. Kai išeisite ieškoti vietos savo namui, atminkite kelis dalykus. Turėtumėte rasti lygią vietą. Tai išgelbės jus nuo to, kad atsibusite ryte sukritę į vieną kemperio pusę. Taip pat stenkitės sustoti atokiau nuo bet kokio stovyklavietės apšvietimo, kuris degs visa naktį, bei trukdys miegoti. Jei turite galimybę, pabandykite pasirinkti vietą, iš kurios galėtumėte matyti žvaigždėtą dangų, arba jei kempingas yra paplūdimyje, rinkitės vieta, kad vaizdas atsivertu į vandenyną, jei esate kalnuose, ieškokite atsiveriančio vaizdo nuo kalno.

Stovyklavietės būna įvairiu formų ir dydžių, todėl nebijokite šiek tiek apeiti ir paieškoti geriausios vietos Jūsų namukui ant ratu. Kai kurios jų turi net savo internetines svetaines su ten patalpintais išdėstymo planais, nuotraukomis, todėl jūs galite tinkamai pasirinkti, užsakydami iš anksto.

PROŽEKTORIUS

Buvimas kemperyje nekeičia fakto, kad jūs vis dar stovyklaujate. Naktį po kelionės norėdami apžiūrėti nepageidaujamą laukinę gamtą, turėkite žibintuvėlį.

1 Map

SUSISIEKITE SU MUMIS!


Esame pasiruošę bet kuriuo metu atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus. Turite pageidavimų? Kažką norite sužinoti? Leiskite mums atsakyti į visus Jūsų klausimus.

+370 655 38880

Kirtimų g. 2, K5, LT-02300 Vilnius

© 2016 "puikuskemperiai.lt". Web dizainas ir programavimas WebPower